başarılı

Hayatta Nasıl Başarılı Olunur? En Başarılı İnsanlardan 10 İpucu

Size başarı nedir?

Başarılı olmak için sayısız kitap ve uzman vardır, çünkü başarı kişisel bir durumdur ve her bireye özgüdür. Kitaplarda yer alan tavsiyeler size uygun olmayabilir. Bu nedenle, tek bir kişinin tavsiyesini takip etmek çoğu zaman yararsızdır.

Bu düşünceyle, çok sayıda insanın tavsiyesi göz önünde bulundurulduğunda, başarı fikirleri birbirinden farklı ve insanlar için iyi bir alternatif olabilir.

Aşağıda, yaşamış en başarılı insanlardan bazılarının tavsiyelerinin bir listesi yer almaktadır. Keyifli okumalar!

başarılı

 

Başarı üniversitesinden mezun olmak için hatalar fakültesinden ders almak gerekebilir. “Mümin Sekman

Hem zekilerin hem de aptalların başarısızlıkları vardır, zekilerin farkı, ders almalarıdır. “Ahmet Şerif İzgören

Ampulü icat eden Thomas Edison, yüzlerce başarısız girişimin sonucunda başarıya ulaştı. Bir röportajda “Başarısız girişimlerinizden sonra nasıl hissediyorsunuz?” diye sorulmuştu. Cevabı ilginçti, “Başarısız olduğumda, ampulü icat etmemek için yüzlerce yol öğrendim” Her “başarısızlığı” bir ders olarak gördü. Bu dersten neyin işe yaramadığını öğrendi. Her başarısız girişim, başarı yolculuğunda önemli adımlardı. Bir başarısızlıktan sonra pes etmeyi hissetmek kolaydır. Ama belki de bu başarısızlık bir derstir. Başarınıza dikkat edin, onları inceleyin. Belki de nasıl başarılı olacağınızı öğreneceksiniz.

Hayal etmek her şey demektir. Hayatın size getireceklerinin bir ön gösterimidir. “Albert Einstein

Hayal ettiğin hayatı yaşamıyorsan, yaşadığın hayat sana ait değildir. “Mümin Sekman

Başarılı bir sanatçı olmak her zaman çok zordur. Bu tutkuyu lehine çevirmek istersen, hayal et. Çoğu zaman, insanlar hayallerini ‘gerçekçi’ sandıkları bir şey için bir kenara itmeye karar verirler. Hayallerini bırakmak yapmaktan daha kolay geldi. Bu söz bize böyle bir bakış açısının tehlikesini gösteriyor. Çünkü başarıya giden yolda zahmet mutlaka olacaktır. Kolaycılık olan yerde başarı söz konusu olamaz. Bunun yerine iddialı ol. Çünkü Henry Ford’a göre düşüncelerin seni ya başarıya ya da başarısızlığa yönlendiriyor.

Yapabileceğini de düşünsen, yapamayacağını da düşünsen; her iki durumda da sen haklısın. “Henry Ford

Mutluluk başarının yakıtıdır. “Rhonda Byrne

Ana dilini hakkıyla bilmeyen, bu dilin inceliklerine ve kaidelerine tam manasıyla sahip olmayan gençler ne kendi ruhlarına çevrilmek, ne de ruhlarını kâinatın sırlarına çevirmek yani ruhbilim ve felsefeyi anlamak yolunda başarı gösteremezler. “Nurettin Topçu

Başarı, şevkini hiç kaybetmeden, bir başarısızlıktan diğerine geçebilme kabiliyetidir. “Dan Brown

Başarı her zaman, bu uğurda savaşanlarındır. “Alfred Adler

En büyük başarı hiçbir zaman düşmemekte değil, her düşüşünüzde tekrar ayağa kalkmaktadır. “Cengiz Erşahin

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir